Strona dostępna dla wszystkich

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 kwietnia 2019

Miło mi poinformować, że prowadzony przeze mnie serwis zabawyzprogramowaniem.edu.pl został zakwalifikowały do finału Konkursu Strona Internetowa bez Barier. Informacje o tym można przeczytać na stronie internetowej organizatora konkursu Fundacja Widzialni.org.

Konkurs Strona Internetowa bez Barier jest inicjatywą mającą na celu promowanie serwisów internetowych umożliwiających osobom niepełnosprawnym pełen dostęp do informacji zawartych w Sieci. Jest to konkurs cykliczny, którego celem jest nagradzanie portali internetowych dostosowanych do potrzeb osób narażonych na wykluczenie: starszych i niepełnosprawnych.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy: podmioty publiczne, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne. Zgłoszone serwisy podlegają ocenie - audytowi przez komisję konkursową składającą się z ekspertów do spraw dostępności storn www. Serwisy testowane są również przez osoby niewidome, niedowidzące i głuche. Metodologię badań opracował Uniwersytet Śląski i Fundacja Widzialni.

W pierwszym etapie eksperci sprawdzają zgodność stron internetowych z międzynarodowym standardem WCAG. Kolejny etap to sprawdzanie serwisów przez osoby niepełnosprawne. Eksperci wykonują różne zadania sprawdzające łatwość poruszania się po serwisie, dostępność formularzy, wyszukiwanie informacji, menu i łatwość nawigacji. Najlepsze serwisy zostaną nagrodzone w dwóch kategoriach: strony podmiotów publicznych i strony podmiotów niepublicznych.

Finał konkursu odbędzie się w czerwcu. W tej chwili strona jest testowana przez ekspertów. 

Informacja o zakwalifikowaniu strony do finału stała się pretekstem do stworzenia nowej zakładki w serwisie pt. "Ciekawostki i informacje". W tym miejscu będę zamieszczała ważniejsze informacje dotyczące prowadzonego serwisu.  

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Oznaczenie Konkursu Strona Internetowa bez Barier 2019

    Oznaczenie Konkursu Strona Internetowa bez Barier 2019