Bit by Bit

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

I etap edukacyjny / II etap edukacyjny

Bit by Bit to zabawna gra, przygotowująca dzieci do nauki programowania. Mimo, że jest to gra jej walory edukacyjne są oczywiste. Uczy planowania i przewidywania a także analitycznego i twórczego myślenia. Nawet najmłodsze dzieci mogą rozpocząć zabawę ponieważ gra nie wymaga od użytkownika znajomości czytania. Logika gry jest tak łatwa, że nie ma potrzeby używania języka. Stopień trudności w grze rośnie z kolejnymi wyzwaniami, które są wstanie wciągnąć nawet dorosłego użytkownika. Śmiech

Bohaterami gry są kolorowe kulki, które należy doprowadzić do bazy. Użytkownik układa na planszy obrazki – polecenia ruchu, zmieniające kierunek kulek, tak aby doprowadzić je do celu.

W grze nie ma dobrych lub złych odpowiedzi. Każdy poziom ma kilka zadań, które należy rozwiązać. Za poprawne rozwiązane zadanie gracz otrzymuje trzy gwiazdki. Za częściowe rozwiązanie można otrzymać jedną lub dwie gwiazdki. Przejście do następnego poziomu jest możliwe po przejściu zadania poprzedniego.

Niestety, jak to z bezpłatnymi aplikacjami bywa, gra nie jest pozbawiona wyskakujących reklam. Jest na to rada. Aby nie narazić się na ewentualne, niekontrolowane pobierania innych aplikacji, czy uaktywnienie mikropłatności, zanim podamy dziecku tablet odłączmy go od sieci. Najbezpieczniej, kiedy dziecko używa tablet jest offline.

Strona, z której można pobrać aplikację.

https://apkpure.com/bit-by-bit-programming-game/com.rikaiGames.BitByBitGame 

lub za pomocą poniższego kodu QR:

 Kod QR do strony z aplikacją Bit by Bit.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Screen z gry Bit By Bit - przykład rozwiazania zadania.

    Screen z gry Bit By Bit - przykład rozwiazania zadania.

  • Powiększ zdjęcie Screen z gry Bit By Bit - przykład rozwiazania zadania.

    Screen z gry Bit By Bit - przykład rozwiazania zadania.