Zabawy z programowaniem

Nasi goście: Dash i Dot

Nadeszła pora nieco więcej napisać o sympatycznych robotach Dash i Dot. Roboty przyjechały do nas z Warszawy dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Zestaw robotów Dash i Dot to bardzo zaawansowana zabawka edukacyjna, która z powodzeniem może być wykorzystywana zarówno w szkole jak i w domu. Skierowana do dzieci i młodzieży w każdym wieku. Roboty w prosty i zabawny sposób uczą zasad logicznego myślenia, rozwiązywania problemów. Są świetną pomocą do nauki podstaw robotyki i programowania. 

Zestaw składa się z dwóch robotów, które reagują na ruch, dźwięk oraz same wydają dżwięki a nawet mówią Uśmiech Większy z nich, Dash porusza się na kółkach. Roboty dostosowane są do klocków Lego, za pomocą których można rozbudować konstrukcję i wygląd robota. Na początek dzieci uczą się sterować robotem za pomocą prostej, darmowej aplikacji na tablet lub smartfon, działającej jak pad. Aplikacja jest dostępna zarówno na system Android jak i iOS np. na stronie makewonder.pl. Kolejne etapy nauki to tworzenie algorytmów i sekwencji działania. Efekty w postacji działania robotów są niesamowite. W programowaniu Dasha i Dota ogranicza nas tylko wyobraźnia. Do robotów dostępne są dodatkowe akcesoria: łączniki do klocków lego, umożliwiające rozbudowanie robota według własnych pomysłów, uszy królika, uchwyt do holowania, cymbałki do wygrywania prostych melodii, wyrzutnia piłeczek działająca jak katapulta, spychacz - przydaje się do sprządtania Śmiech. DO robota można również dołączyć, za pomocą specjalnego uchwytu, smartfon. Wówczas można nagrywać świat z poziomu Dasha Zaskoczony.

Wykaz aplikacji do sterowania:

to podstawowa aplikacja umożliwiająca zdalne sterowanie robotem. Dzięki niej dziecko pozna podstawowe funkcje robotów. Aplikacja skierowana jest do dzieci młodszych.

to prosta aplikacja na system iOS, wprowadzająca dzieci do stosowania sekwencji programowania. 

Aplikacja przeznaczona dla dzieci powyżej 8 lat, przeznaczona do programowania robota. Aplikacja wymaga podstawowej znajomości języka angielskiego. 

Podobnie jak aplikacja Wonder przeznaczona jest dla dzieci potrafiących już czytać. Mechanizm aplikacji przypomina program Scratch.  przeznaczona dla dzieci powyżej 8 roku życia, która jest bardzo podobna do Scratcha. Programowanie odbywa się poprzez łączenie bloków zawierających odpowiednie komendy. Podobnie jak Wonder wymaga podstawowej znajomości języka angielskiego. 

To aplikacja stworzona do wykorzystywania dodatkowych akcesoriów - cymbałek. W aplikacji można komponować proste melodie, które zagra Dash na dołączonych cymbałkach. Zabawa wyśmienita Pocałunek

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Robot Dash i Dot

  Robot Dash i Dot

 • Powiększ zdjęcie Robot Dash

  Robot Dash

 • Powiększ zdjęcie Robot Dash i Dot

  Robot Dash i Dot

 • Powiększ zdjęcie Robot Dash

  Robot Dash

 • Powiększ zdjęcie Robot Dash i wyrzutnia piłeczek

  Robot Dash i wyrzutnia piłeczek

 • Powiększ zdjęcie Robot Dash i cymbałki

  Robot Dash i cymbałki

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie sterują robotem

  Uczniowie sterują robotem

 • Powiększ zdjęcie Dzieci sterują robotem

  Dzieci sterują robotem