Zabawy z programowaniem

O stronie

1 lutego 2019

Strona internetowa Zabawy z programowaniem powstała na potrzeby wprowadzenia do szkół programu pilotażowego z nauki programowania.  Stworzenie strony ma na celu zebranie materiałów edukacyjnych, które nauczyciel może wykorzystać na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.  Będę tutaj opisywać zadania, ćwiczenia, ciekawe programy, które stosuję w pracy z dziećmi do nauki programowania. 

Opisane zabawy podzieliłam na:

W każdym dziale opisuję proponowane przeze mnie aktywności do zrealizowania na zajęciach lekcyjnych. Nie podaję gotowych scenariuszy. Nauczyciel prowadzący zajęcia sam decyduje, w zależności od celu lekcji, jakie aktywności chce realizować.

W zakładce Mistrzowie Kodowania opisuję bieżące wydarzenia realizowane w Szkole Podstawowej nr 36 w Łodzi w ogólnopolskim projekcie Mistrzowie Kodowania. Znajdują się tam również inne działania związane z nauką programowania w szkole w której pracuję.

W strefie Dziecięcej Akademii Młodych Twórców działającej przy ŁCDNiKP z którą współpracuję od września 2016r. opisuję postępy uczestników zajęć - uczniów łódzkich szkół podstawowych.

Mam nadzieję, że moja strona zainspiruje innych nauczycieli do tworzenia ciekawych zadań wprowadzających dzieci w świat programowania.

Autorka strony - Lidia Aparta.

Materiały na stronie dostępne są na licencji CC BY SA.

Autorka strony nie ponosi odpowiedzialności za szkody, zdarzenia losowe lub szkody powstałe z powodu przeprowadzenia zajęć na podstawie prezentowanych opisów. Prowadzone zabawy powinny odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej. Zawsze należy zachowywać ostrożność i zasady bezpieczeństwa.

 

Logo szkoły w pilotażu programowania

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Logo strony Zabawy z programowaniem

    Logo strony Zabawy z programowaniem