Z komputerem

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Godzina Kodowania

Przejdź do - Godzina Kodowania

I etap edukacyjny / II etap edukacyjny

Godzina Kodowania czyli Hour of Code to projekt propagujący naukę programowania wśród dzieci i młodzieży na całym świecie. Akcja organizowania jest podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week). Jest to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych podobnie jak Code Week. 

Czytaj więcej o: Godzina Kodowania

Code Monkey

Przejdź do - Code Monkey

II etap edukacyjny

Code Monkey to platforma do nauki programowania dla dzieci i młodzieży. Platforma bezpłatnie udostępnia część zadań. Pełna wersja jest dostępna po opłaceniu miesięcznego abonamentu. Wersja bezpłatna, bez konieczności logowania, idealnie nadaje się na realizację np. Godziny Kodowania.

Czytaj więcej o: Code Monkey

Blockly Games - Gry Blockly

Przejdź do - Blockly Games - Gry Blockly

Kolejną, ciekawą propozycją dla uczniów chcących rozpocząć swoją przygodę z programowaniem jest projekt Blockly Games. Jest to zbiór kilku kier, dzięki którym uczeń krok po kroku będzie poznawał tajniki programowania. Zainteresowanych zachęcam do spróbowania swoich sił na stronie projektu https://blockly-games.appspot.com/?lang=pl.  Na stronie uczeń znajdzie takie gry jak Puzzle, Labirynt, Ptak, Żółw, Animacja, Samouczek Staw, Staw. Oto krótki ich opis.

Czytaj więcej o: Blockly Games - Gry Blockly