Z komputerem

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Godzina Kodowania

Przejdź do - Godzina Kodowania

I etap edukacyjny / II etap edukacyjny

Godzina Kodowania czyli Hour of Code to projekt propagujący naukę programowania wśród dzieci i młodzieży na całym świecie. Akcja organizowania jest podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week). Jest to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych podobnie jak Code Week. 

30 listopada 2016
Czytaj więcej o: Godzina Kodowania

Code Monkey

Przejdź do - Code Monkey

II etap edukacyjny

Code Monkey to platforma do nauki programowania dla dzieci i młodzieży. Platforma bezpłatnie udostępnia część zadań. Pełna wersja jest dostępna po opłaceniu miesięcznego abonamentu. Wersja bezpłatna, bez konieczności logowania, idealnie nadaje się na realizację np. Godziny Kodowania.

19 października 2016
Czytaj więcej o: Code Monkey

Blockly Games - Gry Blockly

Przejdź do - Blockly Games - Gry Blockly

Kolejną, ciekawą propozycją dla uczniów chcących rozpocząć swoją przygodę z programowaniem jest projekt Blockly Games. Jest to zbiór kilku kier, dzięki którym uczeń krok po kroku będzie poznawał tajniki programowania. Zainteresowanych zachęcam do spróbowania swoich sił na stronie projektu https://blockly-games.appspot.com/?lang=pl.  Na stronie uczeń znajdzie takie gry jak Puzzle, Labirynt, Ptak, Żółw, Animacja, Samouczek Staw, Staw. Oto krótki ich opis.

28 września 2016
Czytaj więcej o: Blockly Games - Gry Blockly