Zabawy z programowaniem

O autorce

Zadjęcie autorki strony Lidii Aparta.Lidia Aparta nauczycielka informatyki i techniki, doradca metodyczny w zakresie informatyki w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, współautorka e-podręcznika do zajęć komputerowych. Dwukrotna laureatka konkursu Innowacyjny Nauczyciel (Microsoft), laureatka konkursu Twórca cyfrowych zasobów edukacyjnych (nagroda przyznana przez Prezydenta Miasta Łodzi). Współautorka programu nauczania Zajęcia komputerowe dla II etapu edukacyjnego. Trenerka w programie Mistrzowie Kodowania i bezpieczeństwa w internecie. Autorka i realizatorka wielu innowacyjnych projektów. Za swoje działania edukacyjne uhonorowana przez ŁCDNiKP certyfikatem Nauczyciel Nowator i Organizator Procesów Innowacyjnych. Wielokrotnie nagradzana przez Prezydenta Miasta Łodzi i Kuratora Oświaty. Jej uczniowie angażują się w ogólnopolskie i międzynarodowe projekty związane z edukacją komputerową i bezpieczeństwem w internecie. Od 2013 r. prowadzi w szkole zajęcia pozalekcyjne z podstaw programowania uczestnicząc w ogólnopolskim programie Mistrzowie Kodowania. Od 2016 r. prowadzi zajęcia w Dziecięcej Akademii Młodych Twórców. Od 2012 r. należy do grupy nauczycieli Microsoft Innovative Expert Educator. 

Artykuły

O stronie

Przejdź do - O stronie

Strona internetowa Zabawy z programowaniem powstała na potrzeby wprowadzenia do szkół programu pilotażowego z nauki programowania.  Stworzenie strony ma na celu zebranie materiałów edukacyjnych, które nauczyciel może wykorzystać na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.  Będę tutaj opisywać zadania, ćwiczenia, ciekawe programy, które stosuję w pracy z dziećmi do nauki programowania. 

1 lutego 2019
Czytaj więcej o: O stronie

O autorce

Przejdź do - O autorce

Lidia Aparta nauczycielka informatyki i techniki, doradca metodyczny w zakresie informatyki w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, współautorka e-podręcznika do zajęć komputerowych. Dwukrotna laureatka konkursu Innowacyjny Nauczyciel (Microsoft), laureatka konkursu Twórca cyfrowych zasobów edukacyjnych (nagroda przyznana przez Prezydenta Miasta Łodzi). 

1 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: O autorce