Roboty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Poznajemy zestaw lego mindstorms ev3

Przejdź do - Poznajemy zestaw lego mindstorms ev3

Lego Mindstorms EV3 to zestaw łączący klocki Lego (z serii Technic) z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną umożliwiającą konstruowanie m.in. robotów. Podczas zajęć uczniowie budują roboty swojego projektu lub na podstawie przygotowanych instrukcji. Podczas zabawy uczą się konstruowania - budowania a także programowania i testowania swoich rozwiązań.

13 maja 2017
Czytaj więcej o: Poznajemy zestaw lego mindstorms ev3

Nasi goście: Dash i Dot

Przejdź do - Nasi goście: Dash i Dot

Nadeszła pora nieco więcej napisać o sympatycznych robotach Dash i Dot. Roboty przyjechały do nas z Warszawy dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Zestaw robotów Dash i Dot to bardzo zaawansowana zabawka edukacyjna, która z powodzeniem może być wykorzystywana zarówno w szkole jak i w domu. Skierowana do dzieci i młodzieży w każdym wieku. Roboty w prosty i zabawny sposób uczą zasad logicznego myślenia, rozwiązywania problemów. Są świetną pomocą do nauki podstaw robotyki i programowania. 

20 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Nasi goście: Dash i Dot

OzoBoty - runda II

Przejdź do - OzoBoty - runda II

Poznaliśmy już podstawowe możliwości OzoBota kodując dla niego drogę i programując go do różnych działań za pomocą kolorowych kodów rysowanych na kartce. Przyszedł czas na poznanie programów komputerowych a przez to nowych możliwości tego małego robocika.

10 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: OzoBoty - runda II

OzoBoty - runda I

Przejdź do - OzoBoty - runda I

Wraz z wiosną, na zajęcia komputerowe przybyły... OzoBoty. Ozoboty to takie małe robociki, które można programować na przykład kolorowymi kodami. Robociki za pomocą odpowiednich czujników, potrafią odczytać odpowiednią sekwencję kolorów i wykonać zapisane w kodzie działanie. Ale nie tylko. Ozobota można programować za pomocą odpowiedniej aplikacji na tablecie lub za pomocą programu na komputerze. Na stronie www.edu-sensem.com znaleć można wszelkie informacje dotyczące tych edukacyjnych zabawek. Robociki Ozobot świetnie wpisują się w realizację edukacji STEM.

30 marca 2017
Czytaj więcej o: OzoBoty - runda I