Zabawy z programowaniem

Roboty

Artykuły

Poznajemy zestaw lego mindstorms ev3

Przejdź do - Poznajemy zestaw lego mindstorms ev3

Lego Mindstorms EV3 to zestaw łączący klocki Lego (z serii Technic) z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną umożliwiającą konstruowanie m.in. robotów. Podczas zajęć uczniowie budują roboty swojego projektu lub na podstawie przygotowanych instrukcji. Podczas zabawy uczą się konstruowania - budowania a także programowania i testowania swoich rozwiązań.

Czytaj więcej o: Poznajemy zestaw lego mindstorms ev3

Nasi goście: Dash i Dot

Przejdź do - Nasi goście: Dash i Dot

Nadeszła pora nieco więcej napisać o sympatycznych robotach Dash i Dot. Roboty przyjechały do nas z Warszawy dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Zestaw robotów Dash i Dot to bardzo zaawansowana zabawka edukacyjna, która z powodzeniem może być wykorzystywana zarówno w szkole jak i w domu. Skierowana do dzieci i młodzieży w każdym wieku. Roboty w prosty i zabawny sposób uczą zasad logicznego myślenia, rozwiązywania problemów. Są świetną pomocą do nauki podstaw robotyki i programowania. 

Czytaj więcej o: Nasi goście: Dash i Dot

OzoBoty - runda II

Przejdź do - OzoBoty - runda II

Poznaliśmy już podstawowe możliwości OzoBota kodując dla niego drogę i programując go do różnych działań za pomocą kolorowych kodów rysowanych na kartce. Przyszedł czas na poznanie programów komputerowych a przez to nowych możliwości tego małego robocika.

Czytaj więcej o: OzoBoty - runda II