Zabawy z programowaniem

Akademia Młodych Twórców

Artykuły

Dziecięca Akademia Młodych Twórców 2020/2021

Przejdź do - Dziecięca Akademia Młodych Twórców 2020/2021

W roku szkoilnym 2020/2021 kontynuuję współpracę z Akademią Młodych Twórców, która działa przy Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Jest to mój piąty rok wpółpracy z najmłodszymi uczestnikami Akademii. Moim zadaniem jest przybliżyć uczestnikom - uczniom klas V i VI zagadnienia programistyczne na przykładzie środowiska Scratch 3.0.

1 października 2020
Czytaj więcej o: Dziecięca Akademia Młodych Twórców 2020/2021

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Przejdź do - Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Już po raz drugi 21 marca obchodzimy ogólnopolski Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Tego dnia w wielu placówkach edukacyjnych odbywają się warsztaty promujące wykorzystanie nowych technologii w codziennym życiu. Łódzkie Centrum DOskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przystąpiło do tej akcji pod hasłem Witamy Wiosnę z Nowymi Technologiami.

 

21 marca 2019
Czytaj więcej o: Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Uwaga! Scratch 3.0 nadchodzi

Przejdź do - Uwaga! Scratch 3.0 nadchodzi

Z uczestnikami Dziecięcej Akademii Młodych Twórców realizujemy różne projekty w programie Scratch. Od sierpnia ubiegłego roku była dostępna nowa wersja programu, do testowania której bardzo zachęcali jego twórcy. My w Akademii również testowaliśmy program i na bierząco dyskutowaliśmy o jego funkcjonalności. Od stycznia jest już dostępna, w pełni obowiązująca nowa wersja programu - Scratch 3.0. 

7 stycznia 2019