Mistrzowie Kodowania

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Cyfrowy Niezbędnik Kodowania

Przejdź do - Cyfrowy Niezbędnik Kodowania

Uczniowie naszej szkoły mają okazję testować innowacyjne urządzenie do nauki o systemie binarnym. Autorką urządzenia jest pani Anna Koludo z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Kodownik to nie tylko samo urządzenie ale cały pakiet edukacyjny do kształcący umiejętności kodowania. 

1 marca 2018
Czytaj więcej o: Cyfrowy Niezbędnik Kodowania

Czy można zmienić owoce w instrumenty?

Przejdź do - Czy można zmienić owoce w instrumenty?

Na to pytanie odpowiadali uczniowie na lekcjach informatyki. Podczas zajęć wykorzystaliśmy elektroniczne urządzenie o nazwie Makey Makey. Ta niewielka płytka umożliwia podłączenie do komputera różnych przedmiotów codziennego użytku, które zastępują klawicze klawiatury lub przyciski myszy.

 

22 lutego 2018
Czytaj więcej o: Czy można zmienić owoce w instrumenty?

Na lekcji z tabletem

Przejdź do - Na lekcji z tabletem

Podczas zajęć komputerowych dzieci uczą się programowania z wykorzystaniem aplikacji dostępnych na urządzenia mobilne. Najwięcej radości sprawiają dzieciom aplikacje Lightbot  i Bit by bit, które zostały szczegółowo opisane w zakładce Mobilnie. Gry uczą logicznego myślenia i wyrabiają spostrzegawczość.

11 stycznia 2018

Zaszyfruj wiadomość

Przejdź do - Zaszyfruj wiadomość

Uczniowie bardzo lubią szyfrować wiadomości. Wielu z nich jest harcerzami i znają niektóre sposoby szyfrowania takie jak szyfr Czekoladka, GADERYPOLUKI czy Alfabet Morse'a. Dzisiejsze zajęcia poprowadziły uczennice, które przygotowały właśnie wymienione wcześniej szyfry. Uczniowie wykonywali zadania szyfrując do siebie różne wiadomości.

7 grudnia 2017